Yaka Kartı Siparişi Verirken Yapılan 3 Yanlış

Merhabalar, firmamıza senelerdir gelen yaka kartı siparişleri doğrultusunda edindiğimiz tecrübelerimizi ve çok sorulan soruları sizler için bu yazımızda paylaşıyoruz.

Firmalar veya bireysel müşteriler yaka kartı yaptırırken daha öncelerinde bir deneyimleri olmadığı için ister istemez yanlış bir seçim yapabiliyorlar.

Sitemizi ziyaret eden müşterilerimiz gördükleri bir yaka kartını beğenip hemen hızlıca sipariş vermek istiyorlar fakat yaka kartı yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir kaç püf nokta bulunmaktadır. Aşağıda sırasıyla sizlerle yaka kartı siparişi sırasında senelerin vermiş olduğu tecrübeler ve yaşadıklarımız problemleri paylaşıyoruz.

1. Yaka Kartı Model Seçimi

Sipariş verirken yapılan ilk hata yaka kartı modelinin seçimi diyebiliriz.

Ürün yelpazemiz arasında her boyutta ve her şekilde yaka kartı bulunmaktadır. Modellerin şekil olarak birbirlerinden farklı olmalarının nedeni ise müşterilerimizin kurumsal logolarının farklı boyut ve şekillerde olmasıdır.

Örnek vermek gerekirse eğer firmanın logosu yatay bir logo ise yatay olan yaka kartları modelleri tercih edilmelidir.

Yatay bir logoya üstü bombeli bir model yaka kartı yaptırmak yanlış olabilir.

Yanlış Model Seçimi Örnek Yaka Kartı :

 

Olması Gereken Doğru Model Yaka Kartı :

 

2. Yaka Kartını Nerede Kullanacağız ?

Müşterilerimizin verdikleri siparişlerde bir diğer karşılaştığımız sorun ise yanlış baskı tekniğiyle hazırlanan yaka kartlarının sipariş edilmesi gelmektedir.

Örnek vererek açıklamak gerekirse bir otelin spa’sında veya sahunada çalışan elemanlar için sipariş verilen yaka kartlarının baskı tekniği uv veya kazıma tekniği ile  yapılan yaka kartları olmalıdır.

Dış etkenlerin fazla olduğu bir alanda çalışıyorsanız kullanım sırasında sorun yaşamamak için kesinlikle lazer kazıma yaka kartı modellerini tercih etmelisiniz.

Özellikle dış etkenlerin fazla olduğu bayan kuaförlerinde, mutfak elemanlarında, açık havada çalışan elemanlar için veya spa merkezlerinde çalışanlar için lazer kazıma yaka kartı kullanılmalıdır.

Lazer ile kazıma olan yaka kartları dış etkenlerden etkilenmemektedir ve uzun süre kullanıma uygundur.

Parfüm gibi dış etkenler yaka kartının üzerindeki boyaları bozmaktadır. Bu sebeple yaka kartı siparişi vermeden önce nerede kullanılacağını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

3. İğneli Yaka Kartı mı? Mıknatıslı Yaka Kartı mı?

Yaka kartı siparişlerinde bir diğer yapılan yanlış ise yakalığın arkasına takılan aparatın yanlış seçilmesidir.

Yaka kartlarının arkaları iğneli veya mıknatıslı olarak imal edilir. Özel sipariş üzerine maşa denilen kıskaçlı aparatlar da takılabilir.

Mıknatıs ile iğne arasındaki en büyük farklılık, mıknatıslı yaka kartı kullanılırken kıyafeti delerek takılmaz. İğneli model de ise kıyafetinizi delmeniz gerekmektedir.

Eğer çalışanlarınıza giysi veya önlük veriyorsanız kesinlikle sağlamlık ve hafiflik açısından iğneli yaka kartı modelini tercih etmelisiniz.

Elemanlarınız çalışırken kendi kıyafetinizi giyiyorlarsa mıknatıslı yaka kartları daha iyi bir seçim olur.

Örnek vererek açıklamak gerekirse eczanede çalışan bir teknisyen eczanenin verdiği beyaz önlüğü giymektedir. Önlüğe takacağı eczane yaka kartı modelinin iğneli olması hafifliği sayesinde kullanan kişiyi rahatsız etmeyeceği gibi düşme ve kaybolma gibi bir sorun da çıkartmaz.