Yaka Kartı Siparişi Nasıl Verilir ? Yaka Kartı Çeşitleri Nelerdir ?
M1 Model Yaka Kartları

Çalışan personelin yakasına taktığı bu kartlar işletmelere hem prestij hem de iyi bir iş ilişkisi sağlar.  Daha çok  müşteri sirkülasyonu olan işletmeler örneğin cafeler, restaurantlar, otellerde tercih edilen yaka kartı uygulaması hem personeli işletme dışından gelen insanlara tanıtır hem de personelin birbirini tanımasına yardımcı olur. Büyük ölçekli toplantılar, konferans,  fuar ve sergiler gibi organizasyonlarda firma ve personelinin kolayca tanınmasını sağlar.Peki Yaka kartı siparişi nasıl verilir?

Takılan yaka kartı kalitesi,  işletmenin kurumsallığını ve müşterilerine karşı sorumluluğunu yansıtır. Bazı devlet kurumlarında örneğin akademik personel arasında ve hastanelerde kullanılması zorunlu olup kullanım şekilleri hakkında yayınlanmış yönetmelikler mevcuttur.

Yaka Kartı Çeşitleri

Bugünkü teknolojiyle artık çok farklı yaka kartı çeşitleri üretilmektedir. bunlar;

  • Metal olan kartlar,
  • Plastik olan kartlar,
  • Lazer kazıma yapılabilen kartlar,
  • Damla kaplama yapılan kartlar,
  • Üzerine tebeşir ile yazı yazılabilen kartlardır.

En Çok Tercih Edilen Yaka Kartı Hangisidir?

Firmalar tarafından gerek görünüm, gerek kalite, gerek dayanıklılığı sebebiyle en çok metal yaka kartı siparişi tercih edilmektedir. Metal yaka kartları birçok renk ve modelde üretilmektedir. Tasarım kolaylığı olan metal yaka kartları ister oval, ister yuvarlak,  ister kare, ister dikdörtgen şekilde işletmelerin tercihlerine göre hazırlanır. Metal yaka kartlarında en çok parlak renkli gümüş ve altın görünümlü modeller tercih edilmektedir.

Metal yaka kartlarının da firma çalışma şekillerine göre çeşitleri vardır. Sık sık eleman değiştiren firmalar personel adının seyyar olarak yazılıp çıkarılabilen (cepli yaka kartı)  modelleri tercih ederken, sürekli ve üst düzey çalışanların olduğu firmalar personel ismi baskı ve kazıma tasarımlı yaka kartlarını tercih etmektedirler.   Yaka kartları sayesinde çalışan personelin unvanı, görev tanımı rahatlıkla ayırt edilir ve firma daha profesyonel bir özellik kazanır.

Metal Yaka Kartı Neden Tercih Edilir?

Metal yaka kartları diğerlerine oranla daha dayanıklıdır. Kullanımı kolay, görünümü dikkat çekici ve şıktır. İyi bir tasarımla yapılan metal yaka kartları, firmaların ve çalışan personelin isim ve unvanlarını ilgili kişilere göstererek, hem firmayı hem de personeli en iyi şekilde temsil eder. Aynı zamanda kurum kimliğini ve kültürünü ilgili kişilere yansıtılmasına da aracılık eder. İşletmeler iş alanlarında tercih edilmek ve süreklilik göstermek için kendilerine bir imaj yaratırlar. Yaka kartları da bu imajlar arasında pozitif etki ve sempati yaratan unsurlarda biridir. Kuşkusuz her işletme çalıştığı iş kolunda kendine bir sempati yaratmak ister. Sonuç olarak kurumsal semboller, yaratılan sempati ve pozitif yansıma iş yaşantısında itibara dönüşür.

Metal yaka kartları, personelin kıyafetinin sol tarafına yaka kısmı veya göğüs bölgesine rahatça görülebilecek bir şekilde takılır. Bu sayede çalışanın adı ve unvanı açıkça görülür. Dikkat çekici bir tasarım aynı zamanda personel kıyafetini tamamlayan bir aksesuardır. Personeli yaka kartıtakan işletmeler logolarını kartlar üzerinde kullanarak iş alanlarında kurumsal kimliklerini daha da güçlü bir şekilde sergilerler. Ayrıca kalabalık personel çalıştıran işletmelerde personelin isimlerinin karıştırılmaması için yaka kartı siparişi bir zorunluluk haline gelmiştir.

Yaka Kartı Siparişi

İşletmeler çeşitli şekillerde metal yaka kartı tasarlayıp üretimini yapan firmalarla iletişime geçerler. Bugün internet üzerinde de bu tür üretimler yapan firmalar mevcuttur. İşletmenin çalışma koşulları ve tercihlerine göre grafikerler  tasarımı yapar, istenilen miktar belirtilerek sipariş verilir.  Metal yaka kartlarının kullanım kolaylığı getiren başta mıknatıslı ve iğneli olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır.

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Yukarı