Kokart üretimi genel olarak iki gruba ayrılır, saten ve metal kokartlar. Adından da anlayacağınız üzere üretiminde saten kokartlar, en ucuz yaka kokart ürünüdür. Yakaya takılabilen, birçok renk ve tasarım seçeneği olan, görsellik kalitesi ve mesajı etkili şekilde sunmaya yarayan promosyon ürünlerinden bir tanesidir.

Her ne kadar basit görünse de yaklaşık 10 aşamadan geçerek kurdeleden yapılan kokart üretilmektedir. Özellikle üretiminde gerekli olan boyutlar çok önemli olurken, bu boyuta göre imalatı gerçekleştirilir. Bu boyutların önemi ayrıca kalıp oluşturmada da önemli olduğu gibi saten kumaşların üretimi ve dikimi de ayrı bir süreç olduğunu da hatırlatalım.

Saten kokart yapımı öncesi kurdele, saten kumaş, boyut, renk ve tasarım belirlenmelidir. Bunun ardından saten kokartların üretimi başlamaktadır. Üretimde gerekli olan kokart boyutunda kâğıt karton, kurdele ve yapıştırmak için silikon gereklidir.

Beyaz oval kâğıt karton üzerine desenli ve istenilen renkteki kurdeleler sırasıyla silikon tabancası yardımı ile yapıştırılır. Önce desenli kurdeleler yapışır, daha sonra kartona yapıştırılır, kokart ön yüzünden önce bir, iki ya da üç adet uzun kurdele ucu eklenerek saten kokart yapımı tamamlanır.

Saten kokart genel olarak açılışlarda, anma günlerinde, seminer ve kongrelerde, özel gün ve haftalarda gibi birçok alanlarda kullanılabilmektedir. Amacı, gelen kişilere olay veya ortamın mesajını verebilmektedir. Özel renk ve tasarımlarda üretilen saten kokartlar, nerede kullanacağınıza göre renk ve tasarımı da doğru orantılıdır.

Tanıtımlarınızda kullandığınız renklere göre kokart renklerinizde aynı şekilde orantılı ve kombinasyonlu olmalıdır.

kokart

kokart

En Çok Satılan Kokart Modelleri :

  • Saten Kokart
  • Metal Kokart
  • Atatürk Kokartı
  • Rehber Kokartları
  • Özel Gün Kokartları
  • Anma ve Cenaze Kokartları
  • Asker Kokartları
  • Parti Kokartları

Saten Kokart Fiyatları :

Saten kokartların fiyatı üretim tanesi, renk ve tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Saten kokart fiyatları tane olarak yaklaşık 2 TL civarından başlarken, toptan alımlarınız en az 100 adet civarında olursa bu rakam düşmektedir. Alacağınız yere göre kalitesi ve fiyatı da değişeceği gibi en önemli nokta işçilik ve malzeme kalitesidir.

Bununla beraber kokart fiyatları özel tasarıma göre değişiklik gösterirken, kokartların yakada durması için yaka klipsi ya da çift taraflı bant özelliklerini de eklemek buna ek fiyat olabilmektedir.

Ters sıralı, çift sıralı, üç sıralı ve 12 sıralı yarışma kokartları gibi farklı saten kokart imalatı türlerinden satın aldığınız takdirde de fiyatları değişme gösterebilmektedir.

Saten ürünlerin aksine metal kokart modelleri de çok rağbet görmektedir. Daha sağlam bir yapıya sahip olup dış etkenlerden etkilenmeyen bu metal kokartlar genelde buton rozet malzemeleriyle imal edilmektedir.

FACEBOOK TAKİP ET TWİTTER TAKİP ET FEEDBURNER TAKİP