Rozet Yapımı
döküm rozet imalatı
10/10

Yaka rozeti genel olarak firmaların kullandığı tanıtım veya markalaşma bilinirliğini ön plana koymak için hazırlanan rozet çeşitleridir.
 

Firmaların kullandığı bu ürünler kendi içlerinde bir çok modele ayrılırlar.
 

 • Döküm Rozet
 • Damla Rozet
 • Mineli Rozet
 • Buton Rozet
 • Lazer Kesim Rozet

   

   

  olmak üzere ana üretim katagorileri bulunmaktadır.
   

Üretim için kalıplar mine ve damla kaplamalı da standart ebatlar olur buraya firmanın logosunu stiker olarak yapıştırıldıktan sonra üzerine damla veya mine dökülerek güzel bir görünüm sağlanır.

 

 

Rozetlerin Kullanım Alanları Nerelerdir :

Rozetler genelde büyük kurumsal firmalarda çalışanların bir kimlik göstergesi ( marka bilinirliği veya o firmaya aidiyet duygusunu belli etmek için ) olarak ceketlere takılan ürünlerdir.

 

Arkalarında pin denilen ufak iğneler olup cekete tutturulur.

 

Bu ürünler sadece ceketlerde güzel durmaktadır. Gömlek veya tişort gibi daha ince kıyafetlerde çok güzel gözükmemektedir. Bu tarz ince kıyafetlerde kullanmak için metal yaka kartı tercih edilir.

 

Metal Yaka Kartı Örnek :

 

Fuar zamanlarında fuara katılan firmalar hem kendi personelleri için hemde gelecek bayi kanalları için bu ürünlerden kutulu olarak sipariş verirler. Bayilerine onların da firmanın veya markanın bir parçası olduklarını göstermek için hediye edebilirler.

 

Rozet Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

 

Rozet fiyatları adet bazlı olarak değişiklik göstermektedir.

 

Rozetler en az 100 adetden imal edilmeye başlanır. 5 bin adete kadar çıkabilir. Adet sayısı ne kadar fazla olursa ürün başı maliyet de hem üretici hem de alıcı için daha uygun hale gelir.
 

Eğer uygun fiyatlı geçici rozetler arıyorsanız size buton rozet yaptırmanızı tavsiye ederiz. Hem daha ekonomik hem de daha hızlı üretim yapılmaktadır. Buton rozetleri fuar gibi aktivitilerde her gelene dağıtabilirsiniz. Marka bilinirliğini arttırmak için ideal bir promosyon yöntemidir.

 

Rozet Siparişi Verirken Nelere Dikkat Etmeliyiz!

 

Özellikle siparişlerde karşılaşılan iki problem çıkmaktadır. 
 

 1. Az adetli siparişler :
  Az çalışana sahip olan firmalar az adetli üretim yaptırmak istemektedirler. Az adet olunca hem teslimat açısından zaman sıkıntısı yaşanabilmekte hem de ürün fiyatı çok yükselmektedir.

   

   

  Her ürün için firmamız ayrı kalıplar yaptırarak, logonuzun her bir rengine tek tek ayrı baskı yaptığı için maliyetler yükselmektedir.

  Az adetli siparişlerinizde lütfen 1 ay önceden sipariş vermeyi unutmayın.
   

 2. Bir diğer karşılaşılan sorun ise çok renge sahip olan logolardır.

  Logo renk farklılığı fazlalaştıkça döküm ve mine rozetlerde üretim zorlaşmaktadır. Geçişli renge sahip kurumsal renkleri de buna dahil edebiliriz. Eğer renk farkı logonuzda çoksa size damla kaplama rozetlerden seçmenizi tavsiye ederiz.

 

firma rozeti
okul rozeti
rozet yaptırma
rozet yapımı

Summary
Rozet Yapımı Hakkında Bilgi
Article Name
Rozet Yapımı Hakkında Bilgi
Description
Rozet üretimi hakkında bilgi verici yazımız. Sipariş vermeden önce mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.
Author
Publisher Name
Orse Reklam
Publisher Logo

FACEBOOK TAKİP ET TWİTTER TAKİP ET FEEDBURNER TAKİP