Personel Yaka Kartı Üretimi

Yaka kartı kullanılmasının bir diğer amacı da kalabalık işletmeler veya fabrikalarda güvenlik görevlilerinin personelin giriş çıkışını rahat kontrol edilmesidir. Fabrikaya dışarıdan gelen misafirler için yine personel yaka kartı verilmektedir. Yaka kartları, konferans, seminer, konser gibi yoğun ve kalabalık grupların katıldığı aktivitelerde katılımcıları ayırır, katılımcıların hangi işi yaptıkları hangi okuldan katıldıkları gibi birçok soruya cevap verirler. Kurumsal firmaların kişiye özel çipli, barkodlu gelişmiş personel yaka kartı üretimi diğerlerinden farklı olarak turnikelerden, kapılardan geçmek için kullanılabilir böylelikle güvenlik en üst seviyeye çıkarılmış olur.

Personel Yaka Kartı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Personel Yaka Kartları, firmalar, fuarlar, seminerler, konserler, mağazalarda kullanılan boyun ipi ve bilgilerin yazılıp bağlandığı bilgi kartlarıdır. Yaka kartlarının tasarım aşaması çok dikkat edilmesi gereken bir evredir. Müşteriler mağazada yetkilileri giyimlerinden sonra da yaka kartlarından ayırt ederler. Güler yüzlü bir müşteri temsilcisi ile konuşurken önce yüzüne sonra yaka kartına bakarsınız. İsmiyle hitap etmek veya hangi bölümde çalıştığını öğrenmek için yaka kartlarını kullanırız. İyi ve başarılı hazırlanmış yaka kartları firmaya değer katacaktır. Yaka kartlarının seçildiği malzemenin kaliteli olması yaka kartlarının kullanım ömrünü uzattığı gibi firmanın kalitesini de gösterir.

Peki yaka kartları hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir. Tek bağlantıya sahip boyun iplerinin kullanılması ve iplerin yaka kartı ile birleşim yerlerinin düzgün olması, olası bir rüzgar ile yaka kartının dönmemesini sağlayarak bilgilerin okunmasını kolaylaştıracaktır. Yaka kartlarındaki isim-şirket-bölüm vb. bilgilerinin küçük fontlarda yazılması veya yaka kartına oranla küçük olmaları bilgilerin okunmasını zorlaştıracaktır. Yaka kartı basım işlemlerinden önce farklı fontlarda birkaç numune alarak hangisinin daha uygun olduğunu belirlemekte fayda vardır. Renk cümbüşü yaratmak veya çok parlak renkler, göz yorucu renkler kullanmak yerine firmanız logosunun bulunduğu sade tasarımlar kullanmak avantaj olacaktır. Yazım hataları personel yaka kartlarında olmaması gereken firma itibarını düşürecek bir diğer etkendir.

Plastik Kart Modellerimiz

Personel Yaka Kartı Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Tasarım aşamasında ve baskıdan önce örnek numuneler alarak yaka kartlarınızı denetlemeniz ve kontrol etmeniz gerekiyor. Personel yaka kartı üretimi kartlarında sade ve öz bilgiler verilmeli, aşırıdan kaçınılmalıdır. Bir mesaj verme güdüsüyle hazırlanan yaka kartları bilgi kirliliği yaratmakta ve sadelikten uzaklaşmaktadır. Maliyetten kaçalım derken yaka kartı malzemelerinin ucuz olması, yaka kartlarınızın kopması, aşınması, elbiseleri kirletmesi gibi sorunlarla karşılaşabilir ve firmanızın prestijine zarar verebilirsiniz. Personel yaka kartı üretimi içeriğinde yer alması gereken bilgilerden çok daha azını tasarıma eklerseniz yaka kartınız eksik kalacak ve müşteriler memnun olmayacaktır. İsim, soy isim, unvan, çalıştığı bölge (varsa), logo mutlaka personel yaka kartlarında bulunması gereken bilgilerdir. Şık bir takım elbise üzerine renklere ve takımınıza uygun bir yaka kartı sizi tamamlayan bir kombin olacaktır. Mağazanın personel kıyafetine uymayan renklerde ve tasarımdaki bir yaka kartı üzerinizde çirkin duracaktır.

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

WhatsApp Chat
Whatsapp ile Gönder