Masa isimlikleri bulunduğu ortama şık ve prestijli bir görünüm sağlar ayrıca oldukça kullanışlı ürünlerdir. Her zevke ve her mesleğe göre tasarlanabilme özelliği sayesinde tüm çalışma yerlerine uyum sağlar. Masa isimlikleri çalışan kişiye ve iş yerine farklı bir anlam kazandırmaktadır aynı zamanda işlevsel ve şık bir hediyedir.

Masa İsimlik Çeşitleri Nelerdir?

Masa isimliği çalışma hayatının en şık ve en kullanışlı ürünleri arasındadır. Profesyonel ve kurumsal firmaların sıklıkla tercih ettiği masa isimlikleri kamu kurumu, ofis, plaza, büro gibi çeşitli alanlarda kullanılabilir. Yapılan işi sembol etmek amacıyla tasarlanabildiği gibi tamamen kişinin zevk ve beğenisine özel üretilebilir. Dolayısıyla hayatın her alanında kullanılabilen ve profesyonel bir görünüm kazandıran ender ürünlerdir.

Masa isimlik çeşitleri genellikle ahşap ve kristal olarak bilinir. Aynı zamanda mermer, pirinç, bakır gibi farklı maddelerin işlenmesiyle de masa isimlikleri üretilebilir. Ofislerde ve bürolarda genel olarak kullanılan malzeme ahşaptır ve ahşap masa isimlikleri uyumlu bir dekorasyon avantajı sağlayabilir. Ahşap masa isimliği farklı ağaç türlerinden yapılır ve kişiye, firmaya özel tasarlanabilme özelliği vardır.

Kristal masa isimlikleri şeffaf bir görünümde olunup farklı malzemelerin kullanımı ile de çeşitlendirilebilir. Kristal masa isimliği farklı ve modern görüntüsü ile son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ofis veya büronun daha modern ve daha zerafet görünebilmesi için kristal masa isimlikleri oldukça kullanışlı ve değerli bir alternatiftir.

Masa isimlik modelleri isteğe ve tercihe göre çeşitlendirilebilir. Örneğin, farklı kalemlik yerleri, kartvizit koyma yeri, saat, fotoğraf koyma yeri, amblem yeri gibi çeşitli şekillde üretilme özelliğine sahiptir. Masa isimliklerine istenildiği gibi yazı veya logo basılabilir. Genellikle termal baskı veya lazer kazıma teknikleri uygulanmaktadır bu sayede yazı renk vermez, kazınmaz ve uzun yıllar parlaklığını korur.

Ahşap Masa İsimlikleri

ahşap masa isimliği

ahşap masa isimliği

Masa isimliği denildiğinde akla ilk gelen çeşit ahşaptır. Uzun yıllardır kullanılan ve günümüzde farklı tasarımlarla da üretilebilen ahşap masa isimlikleri naturel görünümde ya da daha modern bir görünümde olabilir. Her zevke ve beğeniye göre tasarlanır ve baskı yapılır.

Ahşap masa isimliklerinde ana malzeme MDF veya ahşap olabilir kaliteli masa isimliklerinde kullanılan ana malzeme %100 masif ağacıdır. Ayrıca metal, pirinç, altın, gümüş gibi farklı malzemelerle daha farklı bir hava yakalanır. Süblimasyon, lazer kazıma, yaldız folyo, lazer kazıma veya termal baskı teknikleri kullanılarak istenilen isim yazılabilir. Ataçlık, notluk, kalemlik gibi farklı bölümler eklenebilir ve tamamen talebe göre tasarlanır. Oval, kare veya dikdörtgen gibi farklı biçimlerde teslim edilebilir.

Kristal Masa İsimlikleri

kristal masa isimliği

kristal masa isimliği

Kristal cam kullanılarak üretilen kristal masa isimlikleri zarif ve modern bir görünüm sağlayacaktır. Kalemlik, ataçlık, saat koyma yeri gibi farklı özellikler istendiğinde metal, pirinç gibi farklı malzemeler eklenebilir. Zevk ve isteğe göre tasarlanabilir ve tamamen kişiye özel üretilir.

Kristal masa isimlikleri genellikle şeffaf bir görünümdedir ancak talebe göre mavi, kırmızı gibi renklerle boyanır ve fırınlanarak göz alıcı bir renge sahip olabilir. Naturel tarz sevenler için ise şeffaf masa isimlikleri idealdir. Talebe göre özellikleri değişebilir ve ataçlık, kalemlik, saat gibi eklemeler yapılır. Aynı zamanda silüet eklenebilir, meslek gruplarını belli eden sembollerle zenginleştirilebilir. Lazer kazıma, termal baskı vb. tekniklerle istenilen isim / unvan yazılmaktadır.

Tasarım Masa İsimlik Çeşitleri

özel tasarım masa isimliği

özel tasarım masa isimliği

Geleneksel olarak kullanılan ahşap ve kristal masa isimliklerinin yanı sıra tamamen zevke ve beğeniye göre değişen farklı malzemeler kullanılabilir. Masa isimlikleri her oda ve makamda bulunması gerekir şık ve gösterişli görünümün yanı sıra ihtiyaç duyulan tüm malzemeler bir arada olur. Bu durum çalışma hızın yükseltir ayrıca çeşitli semboller eklenerek odayla uyum içinde olması sağlanabilir. Örneğin, bir hukuk bürosu için adalet terzisi; kamu kurumları için Türk bayrağı veya Atatürk silüeti; plazalar için şık ve modern tasarımlar tercih edilmektedir.

Tasarım masa isimlik çeşitleri zevke ve beğeniye göre üretilir. Metal, cam, ahşap veya mermer gibi farklı materyalların kullanıldığı özel tasarımlar yapılabilir. Masa isimlikleri için birbirinden farklı yazı tipleri önerilir yazı tipleri materyale uygun baskı tekniği ile işlenir. Aynı zamanda kabartma, kazıma gibi özel teknikler masa isimliğinin havasını doğrudan değiştirecektir.

Metal Masa İsimliği Modeli

Metal masa isimliği en çok tercih edilen masa isimlik modellerindendir. Özellikle banka ve devlet kurumları için adetli üretim yapılmaktadır. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bir isimliktir. Bizden baskılı olarak aldığınız isimliği eleman değişimi gibi durumlarda kağıtla tekrar yazıp masa isimliğini kullanabilirsiniz.

 

 

FACEBOOK TAKİP ET TWİTTER TAKİP ET FEEDBURNER TAKİP