Buton Rozet Nasıl Yapılır?

Buton rozet, bir çok alanda kullanılan rozet türlerinden bir tanesidir. Yapılışı kolay olduğu gibi hızlı olan bu rozetler özel makineler ile üretilir. Çin ve amerikan malı makineler piyasada satılmaktadır. Bu buton rozet yapma makineleri ile açacaklı rozet, arkası iğneli, mıknatıslı ve daha birçok rozet modeli üretilebilmektedir.

Rozet makinesinde iki kalıp bulunur. A ve B şeklinde iki kalıba önce üst metali A kalıba yerleştirilmektedir. Kuşe kâğıdı olan resim ya da her ne logo kullanılacaksa o üstüne eklenir. Koruyucu görevi olan asetat plastiği de üstüne koyduktan sonra sola çekerek pedala basmak yetiyor. A kalıbı bu şekilde gerçekleşirken B kalıbına rozetin arka kısmı yerleştirilir. İğne ve açacak kısımları altta kalacak şekilde yerleştirilir. Sağa çekip pedala bastıktan sonra A kalıbında bulunan rozet, B kalıbındaki rozet ile birleşerek buton rozet oluşmaktadır.

Buton Rozet Makinası ve Kalıpları

Buton Rozet Malzemeleri ve Çeşitleri

Buton rozet malzemeleri olarak en önemlisi üretim makinesidir. Baskı makinesi sayesinde rozet üretilirken, rozet metaller, kuşe kâğıtları ve koruyucu plastik ile buton rozet üretimi tamamlanır. Açacak şeklinde buton rozet üretiminde ise üretim makinesinde B kalıbında yer alan halka çıkartılarak yapılır. Diğer türlerinde ise halka yerleştirilir. Bunun dışında buton rozet çeşitleriolarak 58 mm, 56 mm, 44 mm, 37 mm, 25 mm şeklinde malzemelere ihtiyacınız bulunmaktadır. Ayrıca oval, kare ve kalp şekilli buton rozetler vardır. Kuşe kâğıdı olarak rozetin boyutuna göre olacak şekilde ayarlanıp istenilen yazı, logo ya da resim şeklinde olabilir. Kuşe kâğıdı zarar görmemesi için de koruyucu oval plastik olan asetat ile kaplamanız önemlidir.

Buton Rozet Fiyatları

Buton rozet yaptırma fiyatları, sipariş adetine, boyutlarına, kalitesine, çeşidine ve özel tasarımlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak toptan alımlarda daha uygun fiyatlar verilirken, tekli alımlar fiyatları buna göre yüksek olabilmektedir. Genel olarak 100 adet şeklinde toptan satın alımlar yapılırken, bunun fiyatı yaklaşık 50 TL civarında başlamaktadır. Bunun haricinde iğneli, mıknatıslı, açacak şeklinde birçok türüne göre birim fiyatı 1 TL civarında da olabilmektedir.  Buton rozet siparişleriniz için sitemizdeki ürünlerimizi inceleyip teklif alabilirsiniz. https://www.yakakarti.net/urun-kategori/buton-rozet/

Paylaş

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

Yukarı